Odvádění toxických látek z těla

29.06.2014 21:40

Žijeme v době jedové. Za posledních sto let lidé vyrobili neuvěřitelných 25 milionů chemických látek, které dřív v přírodě nebyly. A ty jsou všchny evidované. Problém je, že mnohé z nich působí ve směsích a vyvolávají tzv. koktejlový efekt. A jsou všude kolem nás. Nemusíme dělat nic a stejně se nám do těla dostávají toxiny. Ze vzduchu, dýcháním splodin z nejrůznějších továren a spaloven. A samozřejmě z potravin. Problematika potravin je samozřejmě nesmírně široká a začíná už stavem našich polí a používanou chemií, umělými hnojivy, pesticidy, herbicidy a podobně. Ve vypěstovaných plodinách zůstávají rezidua těchto chemikálií a dostávají se tak spolu s jídlem k nám do těla. A i když jsou potraviny v bio kvalitě, stejně se v těch bio i nebio najdou občas nějaké zaplísněné produky. A zaplísněné potraviny obsahují mykotoxiny, které nám do těla rozhodně nepatří. Voda, kterou pijeme, je ošetřena chlórem. Zuby máme plné amalgámových plomb. A čas od času nás doktoři donutí nechat si píchnout očkovací vakcínu – minimálně proti tetanu jednou za 15 let. O očkovacích vakcínách se hodně mluví. Já sama jsem odpůrcem očkování, protože kvůli němu sedím už 20 let na prdeli. (Viz můj článek s názvem „Černobyl“ v rubrice „Fejetony ze života“)

Našemu tělu je pak třeba pomoci odvádět těžké kovy z těla pryč. Detoxikace organismu by tak měla patřit mezi přirozenou péči o tělo, tak jako třeba čištění zubů nebo sprchování.

Metod jak detoxikovat organismus je mnoho a sahají hluboko do minulosti, ještě do dob, kdy zdaleka nebylo životní prostředí znečištěno tak, jako dnes.


Za nejjednodušíí formu detoxikace od těžkých kovů považuju zařadění do jídelníčku koření zvaného KURKUMA:

Skvělou látkou je kurkumin, kterou v sobě obsahuje žluté koření téměř totoženého názvu kurkuma. Používá se k barvení jídla, látek i dřeva. Kurkuma se získává z rostliny podobné zázvoru a je významnou součástí indické ajurvédy i tradiční čínské medicíny.

Anna Strunecká k výčtu blahodárnosti kurkumy píše: „Kurkuma chrání játra před toxickým poškozením, zvyšuje produkci žluči, pomáhá také odbourávat tuky a snižovat hladinu cholesterolu. Kurkumin má řadu významných farmakologických účinků a je zcela bezpečný a bez vedlejších účinků. … Mnohé články a stude přinášejí přesvědčivé doklady o protizánětlivém, protirakovinném a antioxidačním působení kurkuminu. Dokazují, že kurkumin má významné neuroprotektivní účinky.“1

A dále: „Mnoho studií bylo provedeno za použití laboratorních zvířat na modelech lidských nemocí, jako jsou ateroskleróza, diabetes, respirační, jaterní, střevní, oční a neurologické poruchy. Byla prokázána účinnost kurkuminu při léčení rakoviny.“2

Kurkumin má schopnost na sebe vázat těžké kovy jako je měď, železo nebo hliník a odvádět je z těla. Proto je velmi blahodárný nejen při léčbě, ale pomáhá předcházet chorobám jako Alzehimerova choroba nebo Parkinsonova choroba.

Kurkuma je významnou složkou kari koření, ale dá se koupit jen samotná v podobě žlutého jemně mletého prášku. Prodává se ve zdravých výživách, nebo Davídikovo koření jí taky má ve svém sortimentu. Já osobně jí cpu všude, do polévek, i do míchaných vajíček, do rýže, do bramborové kaše, prostě skoro všude. Mám pocit, že její chuť je málo výrazná, přesto přidávám do jídel spíše méně kurkumy, zato poměrně často. Nicméně i ve velkých dávkách je naprosto bezpečná.


Další formy detoxikace je požívání různých přípravků jako třeba šťáva z aloe vera nebo zobání tablet sladkovodní řasy Spirulina nebo Chlorella. Leč u těch řas to není tak jednoduché, je potřeba, aby byly z co nejčistčího zdroje, jinak nejenom že tělo nedetoxikují,ale naopak mohou do těla toxiny i přivádět. Nevhodná je prý proto z Číny, páč Čína je dost znečištěná, Japonsko po Fukušimě už téč není, co bývalo, a tak by se dalo pokračovat. Taiwan prý patří k zemím, které jsou „košer“, tedy řasy z nich produkované, ale jestli to není jen obchodní taktika netuším. Musíte pátrat. Toliko jednodušíí formy detoxikace.


Existují ale i letité formy detoxikace, mezi něž patří třeba PŮSTY a HLADOVĚNÍ, případně urinoterapie.

Postít se je velmi zdravé. Já osobně dodržuju vždy čtyřicetidenní jarní půst od masa a sladkostí. Postít se lze od čehokoli na různě dlouhou dobu. Tělu se vždy uleví, někdy trochu, někdy hodně výrazně.

Hladovění je pak ale naprosto jiný level a přináší blahodárný odpočinek a detoxikační procesy pro celý organismus. Člověk hladoví zpravila jen o vodě. Nic nejí, ani kousíček ničeho. A pije jen vodu. Velmi očistná je hladovka ještě za použití opakovaných krystýrů, neboť tak nedochází k otravě organismu. Hladovění je očistné už i od jednoho dne, ale samozřejmě tři dny už jsou dobré a týden je skvělý. To ale nelze dělat bez přípravy. Je nesmyslné se tu o tom v krátkosti rozepisovat. Pokud vás problematika zajímá, jukněte na www.pust.cz nebo si vyhledejte knihy od paní doktorky Vilmy Partykové, která metody hladovění, půstu a urinoterapie studovala v Rusku, kde mají dlouhou tradici. Kniha paní doktorky s názvem Hladověním pro zdraví je naprosto úžasná a dopodrobna popisuje, co se děje s hladovějícím tělem, co člověku hrozí a jak to asi bude prožívat. Vřele doporučuju. Zatímco s půsty i krátkodobým hladověním mám zkušenosti, k urinoterapii jsem zatím nenašla odvahu...


Detoxikovat lze tedy rovnou celý organismu, ale lze se i zaměřit konkrétně na jednotlivé vnitřní orgány a těm pak věnovat náležitou péči. Nikdy to není zadarmo – a tím nemyslím peníze, ale spíše odhodlání a sílu vzdát se zaběhaných zvyklostí a něco obětovat. Myslím, že čas od času by se každý měl pokusit o detoxikaci, aby se tělu ulevilo. Konec konců děláme to sami pro sebe a nikdo jiný to za nás neudělá.


1Strunecká, Anna; Patočka, Jíří: Doba jedová 2, Triton 2012, s. 325

2Strunecká, Anna; Patočka, Jíří: Doba jedová 2, Triton 2012, s. 326

Diskusní téma: Ad 5) odvádění toxických látek z těla

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek