Anna Strunecká: Jak změnit svět tady a teď, Meduňka 2012

25.02.2014 16:55

Moudrá paní napsala knihu, která by neměla uniknout čtenářům, kteří jdou trochu dál nad rámec běžného života, kladou si filosofické otázky typu: „Odkud, kam a proč jdeme?“, a není jim jedno, jakou ránu zasadíme naší krásné a ojedinělé planetě Zemi.

Možná, že má recenze bude krapet ovlivněná mou velkou přízní k paní doktorce. Před několika lety, zrovna když jsem zapáleně zkoumala nejrůznější přístupy ke zdravé výživě i k „renesanci“ mé touhy po duchovnu, dostala se mi do ucha (v pořadu ČR Dvojky Meteor) a posléze i do ruky kniha paní doktorky Strunecké a profesora Patočky s názvem Doba jedová -kniha, která mi otevřela oči a v mnoha věcech a pomohla udělat názor na danou problematiku. Tehdy jsem pochopila, že množství cizorodých chemických látek, jejichž počet neustále vzrůstá, obklopují nás všude, je zaručenou jízdenkou do pekel. Praktické návody o tom, čeho se vyvarovat a jak fakticky zpomalit onu „pekelnou jízdu“ se dočteme právě v Dobách jedových.

Kniha Jak změnit svět… jde ale dál, než za praktické věci a rady čemu se vyvarovat. Tato kniha poukazuje na fakt, jak pečovat o naše tělo duchovní. Kniha je napsaná pro člověka duchovně hledajícího a bere si tak z různých směrů to důležité. Ale protože autorka je vědkyně a zároveň i léčitelka, nevychází jen z duchovních nauk zejména východních filosofií, ale krásně spojuje zdánlivě neslučitelné duchovno a vědu. A přitom se opírá o takové učence, filosofy a vědce jakými byli Max Planck, Alebert Einstein, Jan Ámos Komenský, Stanislav Grof, René Descartes, Carl Gustav Jung atd., i po méně známé autory, zejména českou mystičku 20. století Boženku Cibulkovou.

Témata knihy jsou taky veskrze zajímavá například: energetická pole a vidění aury, kde autorka konkrétně rozvádí jednotlivá energetická pole člověka. Další neméně zajímavá kapitola jdoucí za hranici newtonovské vědy je o šišince, duši a duchu. Téma věnované ženám a ženství, v době současné vládnoucí a zároveň upadající maskulinity, je také nesmírně zajímavé. Neopomíná probrat ani téma naší postmoderní společností vytěsněné, a sice umírání a smrt. Kapitol je v knize ještě mnoho, zdánlivě velmi různorodá, přitom spolu vlastně všechna souvisí a hezky na sebe navazují. Knížkou se line nitka o tom, že vše, zdánlivě neslučitelné, je propojeno Vším. Dost oceňuji, že autorka jednak nabádá k provádění meditací a modliteb za svět, a zároveň předkládá návod co a jak konkrétně dělat.

Knížka je útlá a dobře se čte. Zároveň v ní byly, pro mě nové, zajímavé informace, takže se k ní určitě ještě budu vracet. Knihu tudíž doporučuji všem, kteří se chtějí podívat za běžné hranice vědy.

Diskusní téma: Jak změnit svět tady a teď

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek