Božská sladkost, aneb co vše lze nacpat do medu :)

25.04.2014 11:03

Pokrmem Bohů jsem nazvala hmotu, kterou jím, když mě nebo naše děti honí neodolatelná touha sníst něco sladkého.

Základem je tekutý med se skořicí, který prý má mít snad až antibiotické účinky. Kdysi jsem to vyčetla, už ani nevím kde. Jestli je to pravda netuším, ale proč si to rvát od úst, když je to tak dobré a co kdyby to náhodou pravda byla :)

To bych ale nebyla já, abych si recept nějak neupravila. Hlavní úpravu představují vlašské ořechy, které jsou pro našince velmi blahodárné, navíc když naše tři ořešáky nás bohatě zásobují. Žel, mě moc nechutnají. Takže co s tím? Přišla jsem na to, jak vlašáky ráda a ochotně baštit a výsdlekem je "Pokrm Bohů".

Recept:

Vlašské ořechy rozmixujte v mixéru úplně na jemno (pokud vám moc nešmakují), ale můžete tam přidat i lískové ořechy, mandle...

Pak do toho přidejte trochu mletých lněných semínek, protože jsou blahodárné, ale též ne moc chutné.

Chtete-li, aby tam něco křupalo, nemixujtee vlašáky úplně na jemno a nebo přidejte i maličko chia semínek - též dost blahodárných.

Pak už zbývá jen smíchat s pytlíkem či dvěma mleté skořice a přilévat med a míchat a míchat dokud není řádně promícháno až tak,  že je z toho hutná hmota. (Na jednu třičtvrtělitrovou sklenici dávám dva pytlíky skořice.)

A pak už jen vyčkáváte až vás přepadne ona neodolatelná touha na sladké, slupnete malou lžičku, páč je to dost syté, velcí jedlíci zvládnou i polévkovou lžíci. A sladké potěšení podpoří vědomí toho, že jste spojili příjemné s užitečným. Protože nejenom, že jste se netláskali nezdravým cukrem, ale ještě jste do těla ochotně dostali spoustu cenných látek.

Protože když už je to zdravé, musí to být přeci velmi chutné :)


Diskusní téma: Božská sladkost

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek